
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Power Rating | 75 W |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Type | Integrated Circuit (IC) |
| Max Power Dissipation | 75 W |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 132.5 kHz |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 10.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Min Input Voltage | 9.9 V |
| Isolation | Isolated |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 9.9 V |
| Output Power | 75 W |
Stock: 1543
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85417
Ext.Price$0.85417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85417 | $0.85417 |
| 10 | $0.61971 | $6.19710 |
| 25 | $0.56071 | $14.01775 |
| 50 | $0.52732 | $26.36600 |
| 100 | $0.49591 | $49.59100 |
| 300 | $0.47042 | $141.12600 |
| 500 | $0.44624 | $223.12000 |
| 1000 | $0.43086 | $430.86000 |
